48 Volt, 250 Amp, 19 AH High Performance HF Opportunity Charger P48-1000-R25
SKU: 119767
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
Only 1 unit left
Make an Offer
Need An Answer Now?
Description
Specifications
Model P48-1000-R25
S/N: 41150448KE
Condition Used
General
Output Voltage 48 V
Input Voltage 480 V
Phase 3-phase
Other Specifications
Input
Voltage: 480V
Phase: 3
Frequency: 50/60 Hz
Current: 19.0A
Output
Voltage: 48VDC
Current: 250A
Power: 12.6 kW