Need An Answer Now?
Description
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 3309B-2RSTNC3 |
| Made In | GERMANY |
| Condition | Used | General |
| Bore Size (Metric) | 45 mm |
| Bore Size (Imperial) | 1.772 in |
| Outside Diameter (Metric) | 100 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 3.937 in |
| Snap Ring Included | No |
| Bearing Type | Ball |
| Internal Clearance | C3 |
| Other Specifications |
|---|
|
Width: 1.563 in. / 39.69 mm
Cage Material: Polyamide
Enclosure: 2 Rubber Seals
No. of Rows: Double Row
Bore Profile: Straight
|
Estimate shipping
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
