Need An Answer Now?
Description
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 0682545 |
| Made In | UNITED STATES |
| Condition | Used | General |
| Bore Size (Metric) | 62 mm |
| Bore Size (Imperial) | 2-7/16 in |
| Outside Diameter (Metric) | 130.175 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 5-1/8 in |
| Bearing Type | Ball |
| Internal Clearance | CN |
| Other Specifications |
|---|
|
Width: 53.975 mm/ 2-1/8 in.
Enclosure: 2 Metal Shield
Cage Material: Steel
No. of Rows: Double
Internal Clearance: C0
|
Estimate shipping
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
