Need An Answer Now?
Description
Angular Contact Bearing - 70 mm Bore, 150 mm OD, 35 mm Width, Open, Without Snap Ring, 40 ° Contact Angle, C0
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 7314-B-TVP-UA |
| Year: | 2013 |
| Made In | UNITED STATES |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 70 mm |
| Bore Size (Imperial) | 2.75591 in |
| Outside Diameter (Metric) | 150 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 5.90551 in |
| Snap Ring Included | No |
| Internal Clearance | CN |
Estimate shipping
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
