Need An Answer Now?
Description
| Specifications | |
|---|---|
| Model | UCS210-115NR |
| Made In | JAPAN |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 49.225 mm |
| Bore Size (Imperial) | 1-15/16 in |
| Outside Diameter (Metric) | 89.992 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 3.543 in |
| Snap Ring Included | Yes |
| Bearing Type | Insert |
| Internal Clearance | CN |
| Other Specifications |
|---|
|
Width: 51.613 mm/ 2.032 in.
Cage Material: Steel
No. of Rows: Single
Locking Device: Set Screw
|
Estimate shipping
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
