¿Necesita una respuesta ahora?
Descripción
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 7306 BECBP |
| Made In | AUSTRIA |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 30 mm |
| Bore Size (Imperial) | 1.181 in |
| Outside Diameter (Metric) | 72 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 2.834 in |
| Snap Ring Included | No |
| Bearing Type | Ball |
| Internal Clearance | CN |
| Other Specifications |
|---|
|
Material: Bearing Steel Bore Type: Cylindrical Cage Material: Polyamide Width: 19 mm No. of Rows: 1 Series: 7300 Contact Angle: 40 deg. Precision: Standard Precision Rating: ABEC 3 Bearing Class: Class 6/P6 Dynamic Load Rating: 35.5 kN Static Load Rating: 21.2 kN Fatigue Load Rating: 0.9 kN Reference Speed: 12000 r/min Limiting Speed: 13000 r/min |
Gastos estimados de envío
Pago y seguridad
Su información de pago se procesa de forma segura. No almacenamos los detalles de la tarjeta de crédito ni tenemos acceso a la información de su tarjeta de crédito.
