¿Necesita una respuesta ahora?
Descripción
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 33206/Q |
| Made In | GERMANY |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 30 mm |
| Bore Size (Imperial) | 1.181 in |
| Outside Diameter (Metric) | 62 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 2.440 in |
| Snap Ring Included | No |
| Bearing Type | Taper |
| Other Specifications |
|---|
|
Material: Bearing Steel Bore Type: Cylindrical Cage Type: Sheet Metal No. of Rows: 1 Width: 25 mm Cup Width: 25 mm Cone Width: 19.5 mm Dynamic Load Rating: 64.4 kN Static Load Rating: 76.5 kN Fatigue Load Rating: 8.5 kN Reference Speed: 8500 r/min Limiting Speed: 11000 r/min |
Gastos estimados de envío
Pago y seguridad
Su información de pago se procesa de forma segura. No almacenamos los detalles de la tarjeta de crédito ni tenemos acceso a la información de su tarjeta de crédito.
