¿Necesita una respuesta ahora?
Descripción
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 5217M |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 85 mm |
| Bore Size (Imperial) | 3.346 in |
| Outside Diameter (Metric) | 150 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 5.905 in |
| Snap Ring Included | No |
| Bearing Type | Ball |
| Internal Clearance | C3 |
| Other Specifications |
|---|
|
Material: Steel Cage Type: Metal Precision: Standard Precision Level: ABEC 1 Contact Angle: 30 degree Row of Balls: Double Outer Ring Width: 1-15/16" Inner Ring Width: 1-15/16" Fillet Radius: 2 mm Bore Type: Round Enclosure: Open Limiting Speed (Grease): 2600 rpm Limiting Speed (Sealed): 2600 rpm Static Load Rating: 39600 lbf Dynamic Load Rating: 32000 lbf |
Gastos estimados de envío
Pago y seguridad
Su información de pago se procesa de forma segura. No almacenamos los detalles de la tarjeta de crédito ni tenemos acceso a la información de su tarjeta de crédito.
