¿Necesita una respuesta ahora?
Descripción
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 23226 CCK/W33 |
| Made In | UNITED STATES |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 130 mm |
| Bore Size (Imperial) | 5.118 in |
| Outside Diameter (Metric) | 230 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 9.055 in |
| Snap Ring Included | No |
| Bearing Type | Spherical |
| Internal Clearance | CN |
| Other Specifications |
|---|
|
Material: Bearing Steel Width: 80 mm Bore Type: Tapered 1:12 Cage Material: Sheet Metal Series: 232 No. of Rows: 2 Tolerance Class: Normal Tolerance Class for Run-Out: P5 Dynamic Load Rating: 826 kN Static Load Rating: 1060 kN Reference Speed: 1900 r/min Limiting Speed: 2600 r/min |
Gastos estimados de envío
Pago y seguridad
Su información de pago se procesa de forma segura. No almacenamos los detalles de la tarjeta de crédito ni tenemos acceso a la información de su tarjeta de crédito.
