¿Necesita una respuesta ahora?
Descripción
| Specifications | |
|---|---|
| Model | NJ 207 ECP |
| Made In | GERMANY |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 35 mm |
| Bore Size (Imperial) | 1.377 in |
| Outside Diameter (Metric) | 72 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 2.834 in |
| Snap Ring Included | No |
| Bearing Type | Cylindrical |
| Internal Clearance | CN |
| Other Specifications |
|---|
|
Material: Bearing Steel Bore Type: Cylindrical Cage Material: Polyamide Width: 17 mm No. of Rows: 1 Series: 2 Tolerance Class: Normal (pn) Fillet Radius: 1 mm Dynamic Load Rating: 56 kN Static Load Rating: 48 kN Fatigue Load Rating: 6.1 kN Reference Speed: 11000 r/min Limiting Speed: 12000 r/min |
Gastos estimados de envío
Pago y seguridad
Su información de pago se procesa de forma segura. No almacenamos los detalles de la tarjeta de crédito ni tenemos acceso a la información de su tarjeta de crédito.
