Need An Answer Now?
Description
Spherical Roller Bearing - 120 mm ID, 215 mm OD, 76 mm Width, Straight Bore, Open, C3
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 23224-E1A-M-C3 |
| Made In | GERMANY |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 120 mm |
| Bore Size (Imperial) | 4.72 in |
| Outside Diameter (Metric) | 215 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 8.46 in |
| Bearing Type | Spherical |
| Internal Clearance | C3 |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
