Need An Answer Now?
Description
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 22334CAKC3 |
| Made In | JAPAN |
| Condition | Used | General |
| Bore Size (Metric) | 170 mm |
| Bore Size (Imperial) | 6.69 in |
| Outside Diameter (Metric) | 360 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 14.17 in |
| Bearing Type | Spherical |
| Internal Clearance | C3 |
| Other Specifications |
|---|
|
Width: 120 mm/ 4.72 in.
Cage Material: Bronze
Enclosure: Open
No. of Rows: Double
Bore Profile: Tapered
Locking Device: Adapter Mount,
|
Estimate shipping
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
