10 W CorePro InstantFit LED T8 Tube Lamps 10T8/COR/48-840/IF16/G/DIM 10/1 (Box of 10)
SKU: 155034
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
4 in Stock
Make an Offer
Need An Answer Now?
Description
Specifications
Model 10T8/COR/48-840/IF16/G/DIM 10/1
Year: 2024
Made In CHINA
Condition Surplus New
General
Watts 10
Other Specifications
Quantity: 10 lamps per case
Lamp type: LED T8 tube, Type A / ballast-compatible InstantFit
Length: 48 in / 47-1/4 in nominal
Wattage: 10 W
Equivalent: Replaces typical 32 W fluorescent T8 systems