Need An Answer Now?
Description
| Specifications | |
|---|---|
| Model | E50XM-33 |
| Year: | 1998 |
| S/N: | F108V13400V |
| Condition | Used | General |
| Max. Lift Capacity | 5000 lb |
| Fuel Type | Electric |
| Battery Voltage | 48 volt |
| Mast Height Lowered | 82" |
| Max. Lift Height | 189" |
| Mast Stages | 3 |
| Tires | Cushion |
| Sideshift | Yes |
| Other Specifications |
|---|
**No battery included (Battery can be supplied with extra charge)Battery charger: GNB SCR100 charger intelegent power system |
Estimate shipping
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
