Need An Answer Now?
Description
| Specifications | |
|---|---|
| Model | 609ZZ |
| Made In | JAPAN |
| Condition | Surplus New | General |
| Bore Size (Metric) | 9 mm |
| Bore Size (Imperial) | 0.354 in |
| Outside Diameter (Metric) | 24 mm |
| Outside Diameter (Imperial) | 0.945 in |
| Snap Ring Included | No |
| Bearing Type | Ball |
| Internal Clearance | CN |
| Other Specifications |
|---|
|
Width: 7 mm/ 0.276 in.
Cage Material: Steel
Enclosure: 2 Metal Shields
No. of Rows: Single
Bore Profile: Straight
Internal Clearance: C0
|
Estimate shipping
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
