Portable Electric Construction Heater OCC4800AM-MO-TB6
SKU: 155036
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
Only 1 unit left
Make an Offer
Need An Answer Now?
Description
Specifications
Model OCC4800AM-MO-TB6
Year: 2022
Made In CHINA
Condition Surplus New
Electrical
Watts 4800
Other Specifications
Phase: 1 PH
Frequency: 60 Hz
Voltage: 240 VAC / 208 VAC
Wattage: 4800 W at 240 VAC / 3600 W at 208 VAC
Amperage: 20.00 A at 240 VAC / 17.31 A at 208 VAC
Plug: Heavy-duty 240 V style plug visible